Druskininkai ilsėtis ir pramogauti kviečia kiekvieną

1/8
Teksto dydis:

Druskininkų savivaldybėje infrastruktūra kuriama taip, kad atitiktų žmonių, turinčių judėjimo negalią, poreikius ir leistų pasimėgauti išskirtinėmis, tik Druskininkuose esančiomis pramogomis, tokiomis kaip Lynų kelias ar slidinėjimo arena. O nuo šiol judėjimo negalią turintys druskininkiečiai ir kurorto svečiai galės patirti ir supimosi džiaugsmą. Druskininkų Karolio Dineikos sveikatingumo parke pradėjo veikti sūpuoklės, skirtos neįgaliesiems. Sūpynės įrengtos šalia parke esančios vaikų žaidimų erdvės, jų įrengimą finansavo Druskininkų savivaldybė.

Įsiklausoma į judėjimo negalią turinčių žmonių poreikius

Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas akcentuoja, kad Druskininkai – neįgaliesiems draugiškas kurortas, kuriame visiems be išimčių sudaromos vienodos sąlygos naudotis Druskininkų pramogomis ir infrastruktūra. „Visada įsiklausome į judėjimo negalią turinčių žmonių poreikius. Džiaugiuosi, kad savivaldybėje gyvena aktyvūs žmonės, kurie drąsiai kalba apie iškilusius sunkumus ar poreikius, todėl kartu ieškome geriausių sprendimų.

Žinoma, padaryta dar ne viskas, tačiau būtent negalią turintys druskininkiečiai yra mūsų akys, padedančios pamatyti, kur dar galime tobulėti ir keistis. Bendradarbiavimo dėka šiandien džiaugiamės rezultatais: ir vandens parkas, ir slidinėjimo trasos, ir Ilgio ežero pakrantė, ir Lynų kelias, ir mieste esantys objektai, pėsčiųjų takai pritaikyti žmonėms su negalia. O šios sūpynės šauniai papildė neįgaliesiems pritaikytą infrastruktūrą“, – džiaugėsi meras ir pažymėjo, kad socialiai svarbiems klausimams dėmesį skiria ne tik savivaldybės specialistai, bet ir vietos verslininkai, bendruomenės žmonės. „Kai abejingų nėra, sprendimus surandame daug greičiau“, – sakė meras.

Prieš keletą metų negalią turinčių žmonių patogumui klubas ERZON, suvienijęs sveikuosius ir neįgaliuosius, sudarė draugišką neįgaliajam Druskininkų žemėlapį su pažymėtomis pramogų, apgyvendinimo, maitinimo įstaigomis bei prekybos centrais, kuriuose teikiamomis paslaugomis gali pasinaudoti žmonės, turintys judėjimo negalią. Šis žemėlapis labai informatyvus, nes iš jo matoma, kuriose vietose dar reikėtų pasitempti pritaikant aplinką judėjimo negalią turintiesiems.

Kurorto infrastuktūra pritaikyta žmonėms su negalia

Prie visų Druskininkų savivaldybėje esančių švietimo įstaigų, viešosios bibliotekos, miesto muziejaus, kitų įstaigų įrengti patogūs pandusai. Viešojo transporto infrastuktūra taip pat pritaikyta žmonėms, turintiems judėjimo negalią – į autobusus lengvai galima įvažiuoti su neįgaliojo vežimėliu. Visa viešoji miesto infrastruktūra, šaligatviai, perėjos, tilteliai pritaikyti judėjimo negalią turintiems žmonėms. „Statydami naujus objektus ar rekonstruodami senuosius, visada apgalvojame apie jų pritaikymą neįgaliesiems“, – pabrėžia meras R. Malinauskas.

Įgyvendinus projektą, nuo 2015 m. šalia Druskininkų esančio Ilgio ežero pakrantė pritaikyta judėjimo negalią turintiems žmonėms. Čia įrengtas patogus privažiavimas, pandusas, vedantis į vandenį, yra neįgaliojo vežimėlis, kuriuo gali pasinaudoti visi norintieji. Tad vasariški malonumai Druskininkuose prieinami visiems! Žiemą šiuos malonumus galima išbandyti Druskininkų vandens parke, kuriame įrengti keltuvai į baseiną, yra ir specialus nekaistantis neįgaliojo vežimėlis, skirtas pirčių erdvei.

Judėjimo negalią turintys žmonės Druskininkuose ir kurorto apylinkėse gali džiaugtis įvairiomis pramogomis. Neįgalieji gali aplankyti miesto muziejų, biblioteką, pasigrožėti „Grožio šaltiniu“, įžymiojo Grūto parko takeliai taip pat pritaikyti judėti neįgaliojo vežimėliu.

Judėjimo negalią turintys žmonės gali išbandyti ir Lynų kelią – unikalią pramogą, kuri leidžia pasigrožėti kurorto panorama ir vos per kelias minutes iš miesto centro nusikelti į slidinėjimo trasas.

Kalnų slidinėjimas – pramoga, kurios džiaugsmą patiria ir negalią turintys žmonės

Pramogas neįgaliems klientams siūlo ir į geriausių pasaulio slidinėjimo arenų penketuką patenkanti „Snow Arena“, turinti specialias monoslides.

Toks rimtas iššūkis, kaip kalnų slidinėjimas, gali tapti lengvai įveikiama pramoga, teigia sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Druskininkų viltis“.

Žiemos pramogų komplekse „Snow Arena“ slidinėjantys, didžiąja arenos trasa nebijantys nusileisti ir net apie parolimpines žaidynes svajojantys negalią turintys druskininkiečiai – pavyzdys mums visiems. Druskininkų savivaldybėje įgyvendinę Neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą projektą, bendrijos nariai išbandė ir teigiamai įvertino neįgaliesiems siūlomas paslaugas.

„Slidinėjimas „Snow Arenoje“ yra saugus: kiekvienam žmogui, atsižvelgiant į jo galimybes, pasiūlomas tinkamiausias inventorius. Iš tikrųjų labai džiaugiamės šiuo projektu ir esame dėkingi „Snow Arenos“ ir Druskininkų savivaldybės vadovybei už suteiktą galimybę, nes slidinėjimo fizinė ir emocinė nauda negalią turintiems žmonėms yra akivaizdi. Tikiuosi, kad mūsų pavyzdys paskatins ir kitas neįgaliųjų organizacijas iš visos Lietuvos atvykti į Druskininkų „Snow Areną“ ir išmėginti ne tik smagią, bet ir labai naudingą pramogą“, – sakė „Druskininkų vilties“ vadovė L. Sadauskienė.

Svajoja apie parolimpines žaidynes

Bene ryškiausią pažangą įsitraukęs į kalnų slidinėjimą padarė Robertas Šimonis. Jis pirmasis prieš beveik dvejus metus ir išbandė „Snow Arena“ monoslidę. Dabar vaikinas be vargo savarankiškai įveikia didžiąją trasą. „Esu toks žmogus, kuriam patinka iššūkiai, todėl mano galimybes, potencialą ir užsispyrimą pastebėjęs treneris trasoje jau išdėlioja kūgius, kuriuos turiu įveikti“, – apie tobulėjimą pasakoja R. Šimonis.

Robertas atvirauja, kad ateityje galbūt norėtų jėgas išmėginti ir oficialiose žiemos žaidynėse, o jei viskas vyktų gerai, gal net ir apie parolimpiadą galima pasvajoti. „Lietuvoje nėra nė vieno neįgaliojo, kuris profesionaliai užsiimtų šia sporto šaka. O juk kalnų slidinėjimas yra vienas iš nedaugelio sportų, kur sveikųjų ir neįgaliųjų galimybės yra lygios, kur jie yra lygiaverčiai varžovai“, – pasakoja Robertas ir priduria, kad internete susirado ir nagrinėja mokomąjį vaizdo filmą, kuriame amerikiečių monoslidės čempionai dalijasi žiniomis.

Neįgaliųjų sūpynės – džiaugsmas ir mažiems, ir dideliems

Neseniai įrengtos neįgaliesiems skirtos sūpynės – džiaugsmas ir mažiems, ir dideliems. Savo įspūdžiais pasidalijo viena pirmųjų sūpynes išbandžiusi Emilija Miliauskaitė: „Iš pradžių šiek tiek baisu, bet paskui labai smagus adrenalinas užvaldo, ir norisi kilti vis aukščiau. Anksčiau supdavausi ant paprastų sūpynių, bet jos nebuvo patogios, dabar daug patogiau. Manau, kad šia pramoga naudosis ne tik druskininkiečiai, bet ir svečiai iš Lietuvos ir užsienio“, – sakė Emilija.

Ne visi, išbandžiusieji sūpuokles, gali kalbėti, bet mažųjų džiaugsmą išduoda šypsena bei džiugesio pilnos akys. Dviejų metrų pločio sūpynės pagamintos Prancūzijoje. Jas Paslaugų ūkio specialistai įrengė patogioje vietoje, šalia K. Dineikos sveikatingumo parke esančios vaikų žaidimų erdvės. Sūpynėse sukonstruota speciali įvažiavimo rampa, kuri pakeliama ir saugiai užfiksuojama. Įrengti uždaromi varteliai, svirtis ir mechanizmas, suteiksiantis galimybę išsisupti bei sustoti be aplinkinių pagalbos.

„Džiaugiuosi, kad neįgaliesiems skirtos sūpynės įrengtos būtent šiame parke, kuriame tiek daug pramogų. Dėkoju savivaldybei ir tikiuosi, kad ateityje įgyvendinsime dar daug tokių gražių iniciatyvų“, – sako Socialinių paslaugų centro direktorė Asta Aleksienė.

Druskininkų stiprybė – darni bendruomenė

Socialiniam turizmui dėmesį skiria nemaža dalis Druskininkų kurorte dirbančių verslininkų, todėl judėjimo negalią turintys žmonės kurorte gali rinktis iš daugelio apgyvendinimo įstaigų bei kavinių ar restoranų.

Verslininkai noriai išklauso neįgaliųjų poreikių, kartu ieško geriausių sprendimų. „Sakoma, kad stipri ta bendruomenė, kurios silpnoji grandis yra stipri. Važinėdami po Lietuvą ir bendraudami su kitomis neįgaliųjų bendruomenėmis supratome, kad mūsų bendruomenė yra stipri. O tai atspindi ir Druskininkų stiprybę“, – kasmečių Druskininkų apdovanojimų metu atsiimdamas mineralinio vandens stiklo lašą už aktyvią veiklą integruojant neįgaliuosius į socialinį gyvenimą taikliai pastebėjo Rokas Jarašius, sveiką ir neįgalų Druskininkų jaunimą vienijančio klubo sumanytojas ir vadovas.

Iš tiesų, keičiantis ir augant Druskininkams, kartu augo ir krašto bendruomenė – ji tapo dar stipresnė, mylinti savo kraštą, o svarbiausia – gerbianti visus: ir sveikuosius, ir neįgaliuosius bendruomenės narius bei atvykstančius svečius.

Druskininkų savivaldybės informacija

Man patikoNeblogaiMan nepatiko