Parolimpinio komiteto vadovas Mindaugas Bilius ordiną gavo per plauką

1/32
Teksto dydis:

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Kūno kultūros ir sporto dienos išvakarėse įteikė valstybės apdovanojimus aukščiausias pergales pasiekusiems šalies sportininkams ir jų treneriams.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi apdovanoti Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius, Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate iškovojęs auksą, ir XXIII kurčiųjų vasaros olimpinių žaidynių sidabrinės moterų krepšinio rinktinės trenerė Lina Dambrauskaitė.

Prezidentė sportininkams linkėjo ir toliau siekti aukščiausių rezultatų

Valstybės ordinai ir medaliai už Lietuvos vardo garsinimą bei nuopelnus sportui, už parodytą valią ir ryžtą siekiant pergalių olimpinėse žaidynėse, pasaulio ir Europos čempionatuose skirti 72 įvairių sporto šakų atstovams. Prezidentė, sveikindama iškilmingos ceremonijos dalyvius, pabrėžė, kad šie apdovanojimai – tai įvertinimas tų sportinio kelio aukštumų, kurios pasiektos įdėjus begalę nematomo darbo ir įrodžius, jog mūsų sportininkai – geriausi tarp geriausiųjų.

„Mes vėl turime kuo didžiuotis ir už ką dėkoti: už aukštai keliamą Lietuvos vėliavą, už nepakartojamą pergalės skonį, kurį jaučiame drauge su jumis. Jūsų pavyzdys – didelis paskatinimas būsimiems sportininkams, kuriems dovanojate labai daug – gyvenimo tikslą“, – sakė valstybės vadovė.

Parodaksalu, bet Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius apdovanojimo galėjo ir negauti. „Anksčiau apdovanojimo būčiau nesureikšminęs, tačiau po to, kai tapau Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentu, man jis tapo reikšmingas. Žinoma, džiugu, kad Prezidentė įvertino, tačiau prisipažinsiu – apdovanojimą gavau tik atsitiktinumo dėka. Galėjau būti likęs ir be jo, jei atsitiktinai nebūčiau susisiekęs su Prezidentūra.

Besikalbant su ten dirbančiais žmonėmis, paaiškėjo, kad Kūno kultūros ir sporto departamentas taiko dvigubus standartus – Prezidentūrai nebuvo pateikti duomenys apie mano laimėjimus. Kodėl taip nutiko? Tiesiog kovoju prieš ydingą įstatymo projektą, todėl departamentas mane laiko nepageidaujamu“, – pasakoja M. Bilius.

Nors aukštų rezultatų siekimas atima daug jėgų ir brangaus laiko, kurį būtų galima praleisti su šeima, atletas žada sporto neapleisti. Jis ir dabar treniruojasi daug, o prieš varžybas devynis kartus per savaitę, dažniausiai po du kartus per dieną, taip pat ir savaitgaliais, nuolat vyksta į sporto stovyklas. Nelengva prašyti ir valstybės bei rėmėjų pagalbos, tačiau sportuoti yra malonu, tai gerina sveikatą. Paklaustas apie ateities planus, M. Bilius sako, kad jau pradeda ruoštis Europos čempionatui ir parolimpinėms žaidynėms.

Kurčiųjų krepšininkių trenerė ateityje tikisi aukščiausių rezultatų

XXIII kurčiųjų vasaros olimpinių žaidynių sidabrinės moterų krepšinio rinktinės trenerė Lina Dambrauskaitė neslepia, kad malonu gauti Prezidentės apdovanojimą. Pasak pašnekovės, jis parodo valstybės požiūrį į neįgaliuosius sportininkus – kad jie gali gauti tokius pat apdovanojimus už pasiektas pergales, kaip ir sveikieji. „1997 m. Lietuvos moterų krepšinio rinktinė iškovojo aukso medalį. Tuomet Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžių gavau iš Lietuvos Respublikos Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko rankų. Praėjo 20 metų ir tokį pat apdovanojimą gavau būdama trenerė“, – džiaugiasi L. Dambrauskaitė.

Trenerė komandą pergalėms ruošia jau penkerius metus ir trauktis nežada. Ji sako tokio apdovanojimo nesitikėjusi. „Mėgstu savo darbą, todėl negaliu sakyti, kad jis – vien tik vargas ir prakaitas. Reikia pripažinti, kad kurčiųjų krepšinis yra specifinis, nes tai, ką nori pasakyti, tenka rodyti ženklais. Minutės pertraukėlės taip pat išnaudojamos viskam rodyti. Gerai, jei dalyvauja vertėjas, bet jis irgi konkretina perduodamą informaciją. Specifika kitokia, žaidimo technika kitokia... Tikimės, kad ateityje atsiras daugiau norinčių žaisti krepšinį merginų, nes šiuo metu turime nedaug entuziasčių“, – pasakoja trenerė. Anot jos, ateityje komanda planuoja siekti aukščiausių rezultatų. Nors žada ir atsikvėpti, bet laukia pasiruošimas Pasaulio bei Europos čempionatams.

Lietuvos neįgalieji sportininkai verti pagarbos

Didelis Lietuvos neįgaliųjų sportininkų laimėjimų kraitis kelia pasididžiavimą. Be M. Biliaus ir L. Dambrauskaitės, apdovanojimų nusipelnė gausus būrys įvairių sporto šakų profesionalų. Prezidentė Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi apdovanojo XXIII kurčiųjų vasaros olimpinių žaidynių sidabro ir dviejų bronzos medalių laimėtoją (orientavimosi sportas) Tomą Kuzminską. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžius įteiktas šių žaidynių sidabro medalio laimėtojai Larisai Voroneckajai (lengvoji atletika) bei Mariui Ziboliui, kuris šiemet Europos čempionate iškovojo aukso medalį, žaisdamas Lietuvos aklųjų riedulio (golbolo) rinktinėje.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi apdovanoti Lietuvos kurčiųjų vyrų krepšinio rinktinės žaidėjai, šiemet XXIII kurčiųjų vasaros olimpinėse žaidynėse laimėję aukso medalius. Tai Arvydas Bareikis, Karolis Birieta, Lukas Gužauskas, Arūnas Kubilius, Lukas Laurinaitis, Justinas Navalickas, Robertas Puzinas, Laurynas Sankauskas, Mantvydas Vaičiulis, Martynas Vainius, Andrej Zenevič, Gediminas Žukas.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi apdovanotos Lietuvos kurčiųjų moterų krepšinio rinktinės žaidėjos, XXIII kurčiųjų vasaros olimpinėse žaidynėse laimėjusios sidabro medalius. Tai Sonata Bareikienė, Justina Burbaitė-Mačiulienė, Ramunė Eskertaitė, Jurgita Jankutė-Meškinė, Gražina Jočytė, Aušra Milašauskaitė, Deimantė Naruševičiūtė, Jurgita Šėgždaitė, Gabrielė Valaitytė, Agnė Žegytė. Šį garbingą apdovanojimą gavo ir tų pačių žaidynių sidabro medalių laimėtojai Birutė Aleknavičiūtė (paplūdimio tinklinis), Ingrida Milkintaitė (paplūdimio tinklinis) ir Vytenis Ivaškevičius (lengvoji atletika).

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi apdovanotos Lietuvos kurčiųjų moterų krepšinio rinktinės žaidėjos Eliza Dobilaitė ir Domantė Šerelytė, XXIII kurčiųjų vasaros olimpinėse žaidynėse laimėjusios sidabro medalius. Šį kryžių gavo ir Artūras Jonikaitis – Lietuvos aklųjų riedulio (golbolo) rinktinės žaidėjas, Europos čempionate iškovojęs aukso medalį.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu apdovanotas XXIII kurčiųjų vasaros olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojas Deividas Takinas (stalo tenisas).

Dar septyni XXIII kurčiųjų vasaros žaidynių dalyviai, laimėję prizines vietas, apdovanoti Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu. Garbingi apdovanojimai įteikti ir neįgaliųjų komandų treneriams, gydytojams, kineziterapeutams, administratoriams.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko