Iš pasaulio čempionato – su dviem medaliais

1/2
Teksto dydis:

Pasaulio neįgaliųjų čempionate dalyvavę Lietuvos lengvaatlečiai savo sirgalių nenuvylė. Londono olimpiniame stadione ant apdovanojimų pakylos lipo du mūsų sportininkai – rutulio stūmikai Mindaugas Bilius ir Donatas Dundzys – laimėję aukso ir bronzos medalius.

Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate medalius iškovoję lengvaatlečiai sulaukė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo. Pasak šalies vadovės, sportininkų atkaklumas kelia pasididžiavimą. Tai puikus pavyzdys, kad sportinis ryžtas siekti aukščiausių laimėjimų visada pasiteisina. Šie medaliai – atpildas už ištvermę ir nelengvas treniruotes.

Lietuviams sėkmingiausia – rutulio stūmimo rungtis

Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate rutulio stūmimo sektoriuje savo jėgas išbandė 4 Lietuvos sportininkai. Ši rungtis mūsiškiams ir buvo pati sėkmingiausia.

Rio de Žaneire parolimpinių žaidynių čempiono titulą pelnęs Mindaugas Bilius išsaugojo puikią sportinę formą ir sau lygių varžovų planetos pirmenybėse nesulaukė. 16 m 26 cm nuskriejęs Lietuvos lengvaatlečio (F37 klasė) paleistas rutulys 11 cm pagerino pasaulio čempionato rekordą.

Su sporto sirgaliais čempionato įspūdžiais dalydamasis lengvaatletis neslėpė, kad pirmi metimai buvo ne tokie įspūdingi, tačiau per treniruotes už 16 m žymos skrieję rutulys teikė vilčių šį rezultatą pakartoti. Be to, pasak Mindaugo, su treneriu Rimantu Plunge jiedu buvo suplanavę pirmiesiems metimams visų jėgų neišeikvoti, o daugiausia jų skirti finaliniams rutulio skrydžiams.

Ši taktika pasiteisino – auksiniu tapo ketvirtasis lietuvio rutulio metimas. Apdovanojimų metu aukso medalis buvo įteiktas ir Mindaugo treneriui R. Plungei. Tai pirmasis pasaulio čempionatas, kuriame įvertinti ir sportininkų treneriai. M. Bilius jėgas išmėgino ir disko metimo rungtyje. 51 m 95 cm nuskriejęs diskas sportininkui pelnė 4 vietą.

Sėkmė lydėjo ir tame pačiame rutulio metimo sektoriuje startavusį Donatą Dundzį. Pirmą savo karjeroje pasaulio čempionato medalį sportininkas iškovojo trečiuoju rutulio stūmimu. 13 m 13 cm – ne tik bronzos medaliu įvertintas planetos pirmenybių rezultatas, bet ir asmeninis D. Dundzio rekordas. Sportininko sėkme džiaugėsi ne tik jis pats ir taip pat bronzos medaliu apdovanotas treneris Jonas Baltrušaitis, bet ir Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas M. Bilius. Pasak jo, ši bičiulio pergalė net svarbesnė nei jo paties pasiekimas. Donatą ji įkvėps dar daugiau treniruotis, siekti dar geresnių rezultatų.

Rutulio stūmimo aikštelės jaudulį patyrė ir Andrius Skuja (F46 klasė). Rutulys nusileido ties 14 m žyma ir asmeninį lengvaatlečio rekordą pagerino 16 cm. Tai pasaulio čempionato 6 vietos rezultatas. Sportininko teigimu, per treniruotes rutulys skriedavęs 20–30 cm toliau. To jis tikėjosi ir Londono olimpiniame stadione, tačiau tokio lygio varžybos – sunkiai nuspėjamas dalykas.

Neįgaliojo vežimėliu judantis Ramūnas Verbavičius (F55 klasė) rutulį nuskraidino 9 m 80 cm ir savo klasėje užėmė 7 vietą. Treniruotėse rutulį nustumiantis už 10 m ribos sportininkas neslėpė nusivylimo. „Visai neskrido rutulys“, – tarstelėjo jis žurnalistams. Grįžęs namo sportininkas žadėjo daugiau dėmesio skirti fizinėms treniruotėms.

Asmeniniai rekordai

Londone vykusios planetos pirmenybės Lietuvos sportininkams įsimins ir kaip varžybos, kuriose jie pasiekė naujų asmeninių rekordų.

Geriausiai jų siekti sekėsi Andriui Skujai. Jis tai padarė net dukart. Šį sportininką sėkmė lydėjo ne vien rutulio stūmimo sektoriuje, bet ir ieties metimo rungtyje. Ties 45 m žyma įsmigusi Andriaus sviesta ietis nuskriejo net 5 m 88 cm toliau už geriausią ankstesnį jo rekordą. Šis rezultatas A. Skują įrašė į geriausių jo klasės (F46) pasaulio ieties metikų 10-uką – Andrius užėmė 8 vietą.

Naują asmeninį rekordą disko metimo rungtyje pasiekė (F52 klasė) Kęstutis Skučas. Diskas nuskriejo 17 m 41 cm ir sportininkas užėmė 4 vietą. Šuolininkas į tolį Modestas Grauslys (T11 klasė) penktuoju bandymu nušoko 5 m 46 cm, taip pat pagerino savo asmeninį rekordą ir užėmė 6 vietą.

Ieties metimo rungtyje 20 cm asmeninį rekordą pagerino ir Ramūnas Verbavičius (F55 klasė). 27 m 43 cm ietį nusviedęs sportininkas užėmė 5 vietą. O štai rutulio stūmimo rungtyje iki asmeninio rekordo pritrūko 33 cm, tai lengvaatletį nuvylė.

Vos 5 centimetrų iki asmeninio rekordo pritrūko šuolininkui į tolį Audriui Alzbergui. 5 m 85 cm T47 klasėje – 11 vietą žymintis rezultatas. Tokio aukšto lygio varžybose Audrius dalyvavo pirmą kartą. 22 metų šiaulietis sako tikėjęsis įveikti 6 m ribą, tačiau psichologinė įtampa trukdė susikaupti. Vaikinas žada dar daugiau treniruotis ir taip artėti prie didžiosios savo svajonės – parolimpinių žaidynių.

19 cm iki asmeninio rekordo pritrūko ir dar vienam šuolininkui į tolį – Juozui Eigminui (T13 klasė). 6 m ir 6 cm – geriausias 20-mečio šiauliečio šio sezono rezultatas. Šiam sportininkui Londone vykęs pasaulio čempionatas – jau antrosios planetos pirmenybės, čia jis užėmė 8 vietą. Pirmą kartą tokio lygio varžybose Juozas debiutavo 2015 m. Kataro stadione, Dohoje. Varžybų patirtį kaupiantis lengvaatletis svajoja apie 2020 m. Tokijuje vyksiančias parolimpines žaidynes.

Sukliudė sveikatos problemos

Į varžybas Londono olimpiniame stadione šuolininkė į tolį Ramunė Adomaitienė (T38 klasė) ir ieties metikas Jonas Spudis (F44 klasė) išvyko ne pačios geriausios sportinės formos. Ramunę šiemet persekiojo traumos ir tik birželį lengvaatletė pradėjo rimčiau treniruotis.

Sportininkę prižiūrintys medikai prieštaravo, kad ji dalyvautų varžybose, tačiau šuolininkė vis dėlto ryžosi šiam iššūkiui. 4 m 50 cm nušokusi ir 5 vietą savo klasėje užėmusi R. Adomaitienė neslėpė – šuolio metu beveik nejautusi vienos kojos. Jai trūko stangrumo, atsispyrimo jėgos. Sportininkė džiaugėsi, kad apskritai savo kojomis išėjo iš stadiono.

Tokius pat žodžius ištarė ir J. Spudis. 48 m 75 cm ietį nusviedęs lengvaatletis užėmė 10 vietą. Pasak 2014 m. šios rungties Europos čempiono, 2016 m. sidabro medalio laimėtojo, pasirengimą čempionatui labai sunkino sveikatos problemos – daug rūpesčių kėlė nugaros trauma.

Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas, Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių ir Pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionas Mindaugas Bilius patenkintas Londone lietuvių pasiektais rezultatais. Pasak jo, į Lietuvos neįgaliųjų sportą ateina gera pamaina – jaunų, perspektyvių, azartiškų sportininkų.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko