Į pasaulio čempionatą – ir parolimpiečiai, ir jauni sportininkai

1/7
Teksto dydis:

Į Londone vyksiantį IPC (Tarptautinio parolimpinio komiteto) pasaulio lengvosios atletikos čempionatą iš Vilniaus oro uosto išlydėti Lietuvos neįgalieji sportininkai. Liepos 14–23 d. vyksiančiose pirmenybėse šalies garbę gins 10 lengvaatlečių.

Lietuviai varžysis 4 sporto rungtyse

Londone vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate dalyvaus keturi parolimpinių žaidynių dalyviai: Rio de Žaneire aukso ir sidabro medalius iškovojęs Mindaugas Bilius, Ramunė Adomaitienė, Kęstutis Skučas ir Jonas Spudis. Kartu su patyrusiais sportininkais į Londoną išlydėtas ir būrelis perspektyvių jaunų lengvaatlečių. Vienintelė sportininkė moteris – R. Adomaitienė – pasaulio čempionate varžysis jai įprastoje šuolių į tolį rungtyje. Šia sporto šaka ji užsiima jau daugelį metų. Dalyvaudama Europos, pasaulio lengvosios atletikos čempionatuose ji ne kartą gerino ne tik asmeninius pasiekimus, bet buvo tapusi ir pasaulio rekordininke. Lietuvai Ramunė jau yra atstovavusi 3 parolimpinėse žaidynėse.

Londone vyksiančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate šuolių į tolį rungtis tarp šalies sportininkų – viena populiariausių. Be R. Adomaitienės, joje varžysis ir 3 lengvaatlečiai vyrai: Lietuvos neįgaliųjų sporto federacijos narys Audrius Alzbergas bei du Lietuvos aklųjų sporto federacijos atstovai: Modestas Grauslys ir Juozas Eigminas.

Lietuvos sportininkai varžysis 4 sporto šakose. Be šuolių į tolį, mūsiškiai taip pat dalyvaus rutulio stūmimo, disko bei ieties metimo rungtyse. Keturi sportininkai jėgas išbandys dviejose rungtyse. Disko metimo bei rutulio stūmimo sektoriuose varžysis Mindaugas Bilius ir Donatas Dundzys, rutulio stūmimo ir ieties metimo – Andrius Skuja ir Ramūnas Verbavičius. Vienose varžybose startuos du Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių dalyviai: Jonas Spudis mes ietį, o Kęstutis Skučas – diską.

Sporto sirgaliai daugiausia vilčių sieja su Rio de Žaneire puikiai pasirodžiusiu M. Bilium. Nors tapęs Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentu treniruotėms M. Bilius gali skirti mažiau laiko, tačiau prieš čempionatą jam pavyko įgyti gana gerą sportinę formą, todėl tikimasi, kad parolimpinis čempionas be medalių negrįš ir šįkart. Neįgaliųjų sporto sirgaliai ant apdovanojimų pakylos tikisi išvysti ir daugiau Lietuvos lengvaatlečių.

Londone vyksiančiame IPC pasaulio lengvosios atletikos čempionate pirmą kartą medaliai bus įteikti ne tik geriausius rezultatus pasiekusiems sportininkams, bet ir jų treneriams.

Į pirmenybes – su džiugia nuotaika

Lietuvos neįgalieji sportininkai į pasaulio pirmenybes šįsyk išskrido itin pakiliai nusiteikę. Palydas į Londoną praskaidrino žinia, kad nuo šiol Lietuvos parolimpinis komitetas (LPOK) turės nuolatinį partnerį ir rėmėją. Juo tapusios loterijas organizuojančios UAB „Euloto“ direktorius Mantas Lebedžinskas su LPOK prezidentu Mindaugu Bilium iškilmingai pasirašė paramos sutartį ir įteikė simbolinį 150 tūkst. eurų čekį.

Neįgaliųjų sportą UAB „Euloto“ įsipareigojo remti kasmet iki 2020 m. vyksiančių Tokijo parolimpinių žaidynių. Tokiam žingsniui bendrovė pasiryžo susipažinusi su LPOK parengta ambicinga strategija. LPOK sieks į Tokijo parolimpines žaidynes išsiųsti mažiausiai 17 neįgalių sportininkų, kurie mūsų šaliai atstovautų bent 7 sporto šakose. M. Bilius teigimu, ilgalaikis LPOK tikslas – reprezentuoti šalį visose 22 parolimpinėse sporto šakose, dalyvauti žiemos žaidynėse.

Neįgalieji sportininkai tikisi, kad solidi rėmėjų parama suteiks daugiau galimybių išvykti į užsienyje rengiamas treniruočių stovyklas, jie galės dalyvauti įvairiose pasaulio šalyse vykstančiuose čempionatuose. Rengiantis Tokijo parolimpinėms žaidynėms tokios varžybų patirties mūsų šalies sportininkams labai reikia.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko